Pocházím z rodiny Vorlů, která se po několik generací věnuje zpracování kamene. Vystudoval jsem zajímavý obor pasíř. Otec mi zároveň předával své bohaté zkušenosti s opracováním minerálů. Takto získané vědomosti a dovednosti jsem spojil a začal promítat do své práce.

Vždy se nechávám inspirovat krásou minerálů. Opracovávám je s přihlédnutím k jejich jedinečné kresbě tak, aby vynikla. Některé zasazuji do vhodných kovů a jiné nechávám jen přírodní broušené a leštěné. Používám kovy, které jsou opatřené galvanickou povrchovou úpravou rhodium, staroměď nebo starostříbro.

Moje žena následně každý produkt pečlivě dokončuje, lepí, leští,  aplikuje vhodné zavěšení šperku a na konec připravuje k expedici.

Všechny tyto zkušenosti předávám průběžně svým dětem – synovi a dceři. Pokračují tak v této krásné rodinné tradici. Výroba šperků, které vidíte na našich stránkách, není jen mojí prací, ale celé rodiny.

…. a každý náš společný výrobek je originál.

Neusínáme na vavřínech. Živě se zajímáme o novinky v oboru, navštěvujeme výstavy u nás i v zahraničí, čteme odbornou literaturu a periodika. Sledujeme trendy v designu a inspirujeme se aktuální módou.

Od devadesátých let jsem členem Svazu kameníků a kamenosochařů České republiky z.s.